Biuro podróży Primapol | Dąbrowa Górnicza

Wybierz swój język

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Niedzicy i zwiedzanie Wozowni oraz średniowiecznego zamku Dunajec, w którym kręcone były sceny m.in. seriali telewizyjnych "Janosik" i "Wakacje z duchami". Następnie spływ Dunajcem. Podczas spływu przeżyjemy niezapomnianą przygodę pokonując prawdziwą górską rzekę. Przemierzanie malowniczej trasy tratwami, pozwala na bliższe niż zazwyczaj obcowanie z naturą. Następnie pospacerujemy po Szczawnicy – uzdrowiskowym miasteczku położonym w dolinie potoku Grajcarka pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Beskidem Sądeckim i Pieninami. Zobaczymy tu zabytkowe drewniane wille oraz odwiedzimy pijalnię wody mineralnej. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień:

Przejazd autokarem do Tylicza, zwiedzanie najstarszego drewnianego kościoła katolickiego w Beskidzie Sądeckim pw. śś. Piotra i Pawła z 1612 roku.  Następnie przejazd do Kamiannej, która położona jest 17 km na północ od Krynicy. Jest to miejscowość znana z  produkcji miodu i produktów pszczelich - Światowe Centrum Apiterapii. Mieści się tu również Muzeum Pszczelarstwa. Zwiedzimy tutaj  pasiekę "Barć", poznamy legendę i historię miejscowości, historię bartnictwa i pszczelarstwa. Będziemy mieli również możliwość kupienia produktów pszczelich, a także zdegustować miód. Zwiedzanie drewnianego kościoła (dawnej cerkwi łemkowskiej) z interesującymi rzeźbami nieprofesjonalnego artysty J. Stefaniaka oraz skansenu uli figuralnych.. Przejazd do Krynicy. Wyjazd kolejką na Górę Parkową. Wizyta w pijalni. Czas wolny. Wieczorem  kolacja integracyjna i nocleg.

3 dzień:

Po późnym śniadaniu przejazd na zwiedzanie  Nowego  Sącza, a w nim Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego. Razem  zajmują ok. 25 ha i stanowią największy tego typu obiekt w Polsce. Można tam zwiedzić ponad 60 pomieszczeń zróżnicowanych chronologicznie, majątkowo i społecznie. Przejazd do Nowego Wiśnicza, gdzie mieści się znany zamek Kmitów i Lubomirskich. Pierwsze zabudowanie w miejscu ówczesnego zamku w Nowym Wiśniczu to gotycka budowla z XV wieku. W XVI wieku, dzięki staraniom Piotra Kmity herbu Szreniawa, zamek przybrał formę renesansową. W 1593 roku zabudowa trafiła w ręce Sebastiana Lubomirskiego. Jego syn w latach 20-tych XVII wieku przekształcił zamek na wczesnobarokową rezydencję i warownię. Przejazd do Lipnicy Murowanej. Dziś stanowi przykład typowej zabudowy miejskiej średniowiecznej osady o charakterze targowym. Przejazd pod drewniany kościół pw. św. Leonarda z XV wieku, który umieszczony jest na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Powrót w godzinach wieczornych.

 

Termin:    do uzgodnienia                         

Cena:

  • dla grupy minimum 35 osób: do uzgodnienia
  • dla grupy minimum 45 osób: do uzgodnienia

 

Świadczenia:

  • przejazd autokarem lub mini autokarem
  • 2  noclegi (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie 2 x dziennie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje (w tym kolacja integracyjna)
  • usługi przewodnickie
  • ubezpieczenie NNW
  • opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • wstępów